Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

Aktualności Bielsko

Spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych
We wtorek 7 lutego o godzinie 16.30 odbędzie się kolejne szkolenie z cyklu „Skuteczne sposoby zachęcania uczniów do czytania i rozwijania kompetencji czytelniczych”, zorganizowane w ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych. Tym razem szkolenie „Od ilustracji do...

Webinar: Alternatywne formy edukacji – mentoring, tutoring, coaching. Podobieństwa i różnice.
Aby uczestniczyć w wydarzeniu, prosimy o wypełnienie poniższego formularza: https://pbw.bielsko.pl/index.php?option=com_rsform&view=rsform&formId=53  Uczestnicy otrzymają zaświadczenia udziału w szkoleniu.   SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
FILMOSFERA powraca!
Bezpłatne pokazy filmowe w naszej Bibliotece! 2 lutego, g. 17:00-19:00, sala 113Michelle Pfeiffer i Al Pacino w filmie o miłości.(komediodramat, romans / 1991 / reż. Garry Marshall) 16 lutego, g. 17:00-19:00, sala 113Losy bohaterów serialu „Downton Abbey” w kinowej odsłonie.(film kostiumowy / 2022 / reż. Simon Curtis) Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!
BiblioCAST - nowy odcinek
Nowy odcinek bibliotecznego podcastu jest już dostępny. Znaleźć go można w zakładce Oferta: BiblioCAST – subiektywnie o książkach lub pod linkiem: https://anchor.fm/pbwbielsko-biala Kolejna część cyklu przedstawia książkę pt. Położna. Zapraszamy do wysłuchania i lektury naszych zbiorów.
Ferie w bibliotece
Jak nie nudzić się podczas ferii? Odpowiedź jest prosta – przyjść do biblioteki! Jak co roku dzieci z zaprzyjaźnionych szkół odwiedziły nas podczas zimowych półkolonii. Bibliotekarze z PBW przygotowali na tegoroczne ferie wiele ciekawych propozycji. I tak rozpoczęliśmy od zajęć z czytelnictwa. „Na warsztat” wzięliśmy książkę Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, która w piękny sposób pobudza dziecięcą wyobraźnię i stwarza niezwykłe możliwości pracy z książką. Dzieci...

Podkategorie

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
ul. Komorowicka 48
43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax:  33 812 69 51,
   33 812 45 77

logo slaskie biale rgb

Jednostka Oświatowa Samorządu Województwa Śląskiego

  Godziny otwarcia:
 poniedziałek - piątek  9:00 - 19:00
 sobota  9:00 - 14:00
 
 

Zapytaj bibliotekarza 
(czytelnia@pbw.bielsko.pl)

 

 
© 2023 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

bip logo