Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

Aktualności

Konkurs "Nauka dla Ciebie"
Konkurs „Nauka dla Ciebie” jest skierowany do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych. To już jego 5. edycja. Realizowany jest wspólnie przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.   Na laureatów konkursu (nauczycieli, uczniów i szkołę)

Webinar: Alternatywne formy edukacji – mentoring, tutoring, coaching. Podobieństwa i różnice.
Aby uczestniczyć w wydarzeniu, prosimy o wypełnienie poniższego formularza: https://pbw.bielsko.pl/index.php?option=com_rsform&view=rsform&formId=53  Uczestnicy otrzymają zaświadczenia udziału w szkoleniu.   SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
Świat książek
We wrześniu i październiku naszą bibliotekę odwiedzili najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Skoczowie. Dzieci zwiedziły pomieszczenia biblioteki, obejrzały zgromadzone w niej zbiory, dowiedziały się, co to takiego katalogi biblioteczne i jak z nich korzystać. Rozmawialiśmy o tym, jak należy się zachowywać w bibliotece, jak książki chcą być traktowane oraz co trzeba zrobić, żeby wypożyczyć książkę. Wielką atrakcją była „zabawa w bibliotekarza”

CZYTELNIA ONLINE
      Serwis IBUK Libra to platforma, która udostępnia publikacje elektroniczne. Księgozbiór tej wirtualnej czytelni stanowią książki specjalistyczne, naukowe, popularnonaukowe oraz beletrystyczne. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online, czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem. Nasza Biblioteka posiada dostęp do blisko 6 000 publikacji. Są to...

POSŁUCHAJCIE... (6)
To już ostatni z wybranych utworów Marii Konopnickiej. Posłuchajcie, kto opowiada różne dziwy… (kto snuje opowieści…)         Maria Konopnicka „TĘCZOWY DUSZEK”  

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
ul. Komorowicka 48
43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax:  33 812 69 51,
   33 812 45 77

logo slaskie biale rgb

Jednostka Oświatowa Samorządu Województwa Śląskiego

  Godziny otwarcia:
 poniedziałek - piątek  9:00 - 19:00
 sobota  9:00 - 14:00
 
 

Zapytaj bibliotekarza 
(czytelnia@pbw.bielsko.pl)

 

 
© 2023 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

bip logo