Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

Aktualności

NC2022

 

Żywiecka Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej serdecznie zaprasza na Narodowe Czytanie, które odbędzie się w dniu 8 września 2022 r., godz. 10.30 w tutejszym Kinie Janosik (ul. Sobieskiego 1, 34-300 Żywiec).
Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby. Szczególnie będzie nas cieszyć obecność klas szkolnych wraz z nauczycielami/opiekunami (w tym wypadku prosimy o wczesniejszą informację, gdyż ilośc miejsc w kinie jest ograniczona).
Przygotowane przez nas spotkanie odbywa się wprawdzie kilka dni po oficjalnej dacie, mamy jednak nadzieję, że wzbudzi zainteresowanie i przypadnie do gustu między innymi za sprawą odtworzenia za zgodą autorów fragmentów hip-hopowego multigatunkowego musicalu edukacyjnego wykonanego przez młodzież na podstawie "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza. Całość znajdziecie pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=-jIPQODPqxc
„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza ukazały się 200 lat temu, w drugiej połowie czerwca 1822 r. w wileńskiej oficynie Józefa Zawadzkiego . Wydanie tej publikacji przyczyniło się do rozwoju gatunku ballady w literaturze polskiej, a także jest uważane za początek epoki romantyzmu w Polsce. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego. We wrześniu lekturą przewodnią Narodowego Czytania 2022 są "Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
ul. Komorowicka 48
43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax:  33 812 69 51,
   33 812 45 77

logo slaskie biale rgb

Jednostka Oświatowa Samorządu Województwa Śląskiego

  Godziny otwarcia:
 poniedziałek - piątek  9:00 - 19:00
 sobota  9:00 - 14:00
 

Zapytaj bibliotekarza

 
Pracownia multimedialna:
poniedziałek, środa:  nieczynne
wtorek-piątek:  nieczynne
sobota:  nieczynne
© 2022 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

bip logo