Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
ul. Komorowicka 48
43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 69 51,
33 812 45 77
E-mail:
biblioteka@pbw.bielsko.pl
Wypożyczalnia książek:
wypozyczalnia@pbw.bielsko.pl
Wypożyczalnia zbiorów audiowizualnych:
audiowizualne@pbw.bielsko.pl
Czytelnia:
czytelnia@pbw.bielsko.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 900-1900
sobota: 900-1400

Filie PBW:
Cieszyn
Milówka
Skoczów
Żywiec

Zadaj pytanie bibliotekarzowi

facebook polub to
Sponsorzy:
AQUA S.A.
befaszczot
SPÓŁDZIELNIA 'POKÓJ'
EATON


Biuletyn Informacji Publicznej
e-mail autora strony

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
Filia w Żywcu

Adres: ul. Jagiellońska 15
34-300 Żywiec
Tel.\Fax: 33 861 35 64
e-mail: filia_zywiec@pbw.bielsko.pl
Kierownik: mgr Kornelia Gąsiorek

Godziny otwarcia:
poniedziałek: 1000 - 1800
wtorek - piątek: 900 - 1700
sobota: 900 - 1300 (tylko wypożyczalnia)

Tutaj znajdziesz materiały edukacyjne filli w Żywcu.

Tutaj znajdziesz galerie filli w Żywcu.


Żywiec jako miasto zmySŁÓW

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Żywcu zaprasza na pierwszą edycję festiwalu
„Żywiec jako miasto zmysłów”.

Żywiec jako miasto zmySŁÓW. Pierwsza taka impreza w mieście. Festiwal czytania, oglądania, słuchania, smakowania SŁÓW. 16-18 września 2016.

Choć miłośnicy historii od dawna spierają się, która historia nazwy Żywiec jest prawdziwa, najbliższa nam jest ta, że nazwa naszego miasta wzięła się od staropolskiego określenia żywego inwentarza. Żywiec miałby wedle tego „karmić, odżywiać, wzmacniać”. To miasto wyjątkowo zmysłowe, atrakcyjne, mające swój niepowtarzalny krajobraz, smak, zapach, brzmienie i wiele miejsc, których po prostu należy dotknąć, by zrozumieć ich znaczenie, historię i sens. Żywiec to miasto, które inspiruje, zarówno w zwykły, szary dzień, jak i w wielkie święto. Inspiruje zawsze. Idąc tym tropem, proponujemy festiwal, który rozbudzi pasje – czytania, rysowania, podziwiania sztuki, a przede wszystkim twórczego dialogu z artystami i naukowcami z całego świata. Chcemy by Żywiec był miastem jeszcze bardziej otwartym na ludzi, ich pomysły, marzenia i pasje. Właśnie dlatego powstał projekt Żywiec miasto zmySŁÓW", a w dniach 16-18 września 2016 odbędzie się festiwal o tej samej nazwie, który – co jest naszym marzeniem – zmieni postrzeganie tego mikroświata. Więcej informacji stronie www.miastozmyslow.pl. Serdecznie zapraszamy!


Akt dokonania wpisu do złotej księgi miasta Żywiec - PBW filia Żywiec

Biblioteka Pedagogiczna Filia w Żywcu
wpisana do „Złotej Księgi Miasta Żywca”

Podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Żywcu z okazji „Dni Żywca”, 1 lipca 2016 roku Filii w Żywcu wręczono Akt Dokonania Wpisu do Złotej Księgi Miasta Żywca za szczególną działalność na rzecz rozwoju i promocji Miasta. Przyznanie tego prestiżowego wyróżnienia uzasadniono słowami:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej, Filia w Żywcu z powodzeniem działa w naszym mieście już od 65 lat, przez wiele lat zapewniając dostęp do fachowej literatury nauczycielom i studentom kierunków pedagogicznych. Od kilku lat dostęp do zasobów bibliotecznych mają już wszystkie osoby, które zapiszą się do biblioteki, dzięki czemu mieszkańcom naszego miasta zapewniono szerszy niż dotąd dostęp do oferty czytelniczej.
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej, Filia w Żywcu nie skupia się jedynie na swojej podstawowej działalności jaką jest wypożyczanie (wypożyczalnia) i udostępnianie (czytelnia) książek, ale również jest organizatorem i inicjatorem wielu ciekawych akcji promujących czytelnictwo. Do najbardziej popularnych należą: Klub Rodzica, w którym rodzice i pedagodzy mają możliwość wymiany poglądów, doświadczeń, a przede wszystkim umożliwia się im dostęp do fachowej literatury oraz Pracownia Książki i Inspiracji, która stała się swoistego rodzaju klubem dyskusyjnym, w ramach którego odbywa się wiele ciekawych spotkań i wykładów. Niezwykle cenną inicjatywą są również konsultacje biblioteczne, w ramach których studenci mogą bezpłatnie nauczyć się przygotowywać fachową bibliografię
”.

Z okazji wpisu do grona zasłużonych dla Żywca, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu: Pracownikom naszej Filii, Dyrekcji i Pracownikom PBW w Bielsku-Białej i innych Filii, naszym Przyjaciołom i Współpracownikom, Czytelnikom (których ambicje zawsze nas motywują do działania), Burmistrzowi Miasta Antoniemu Szlagorowi oraz Dyrektorowi Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu Markowi Regelowi (który wnioskował o wpisanie naszej Biblioteki do Złotej Księgi).

Fot. nr 2 - Akt dokonania wpisu do złotej księgi miasta Żywiec - PBW filia Żywiec Fot. nr 3 - Akt dokonania wpisu do złotej księgi miasta Żywiec - PBW filia Żywiec

Działalność edukacyjna.

Lekcje biblioteczne oraz warsztaty dla uczniów klas maturalnych:

Dla nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych:

Warsztaty doskonalące dla studentów:


[Archiwum ogłoszeń i aktualności filii w Żywcu]


enlargEducation
Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna
Biblioteka Depozytowa Wspólnot Europejskich
Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich


Wersja: qt3.pl-PHP(txt+old_html)-v_0.2.4.1
2010-07-02