Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
ul. Komorowicka 48
43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 69 51,
33 812 45 77
E-mail:
biblioteka@pbw.bielsko.pl
Wypożyczalnia książek:
wypozyczalnia@pbw.bielsko.pl
Wypożyczalnia zbiorów audiowizualnych:
audiowizualne@pbw.bielsko.pl
Czytelnia:
czytelnia@pbw.bielsko.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 900-1900
sobota: 900-1400

Filie PBW:
Cieszyn
Milówka
Skoczów
Żywiec

Zadaj pytanie bibliotekarzowi

facebook polub to YouTube - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej
Sponsorzy:
AQUA S.A.
befaszczot
SPÓŁDZIELNIA 'POKÓJ'
EATON


Biuletyn Informacji Publicznej
e-mail autora strony

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
Filia w Żywcu

Adres: ul. Jagiellońska 15
34-300 Żywiec
Tel.\Fax: 33 861 35 64
e-mail: filia_zywiec@pbw.bielsko.pl
Kierownik: mgr Kornelia Gąsiorek

Godziny otwarcia:
poniedziałek: 1000 - 1800
wtorek - piątek: 900 - 1700
sobota: 900 - 1300 (tylko wypożyczalnia)

Tutaj znajdziesz materiały edukacyjne filli w Żywcu.

Tutaj znajdziesz galerie filli w Żywcu.


Szanowni czytelnicy

W dniach 17 października - 18 listopada 2016 roku w naszej bibliotece przeprowadzone zostanie badanie satysfakcji użytkowników
Badanie to jest elementem ogólnopolskiej akcji mającej na celu poznanie opinii użytkowników bibliotek pedagogicznych na temat jakości usług świadczonych przez poszczególne placówki. Jest ono realizowane z inicjatywy Konferencji Dyrektorów Bibliotek Pedagogicznych.
Ankieta, która jest narzędziem do badania Państwa opinii, udostępniona jest zarówno w formie elektronicznej jak i tradycyjnej we wszystkich Wydziałach Biblioteki. Jej wyniki pomogą nam lepiej dostosować funkcjonowanie naszej instytucji do potrzeb użytkowników.
Będziemy niezmiernie wdzięczni, jeśli znajdą Państwo czas na wypełnienie ankiety. Prosimy o szczere, zgodne z Państwa odczuciami odpowiedzi.

Link do ankiety: https://goo.gl/forms/9lYm0abooe4YbGJf1

Pracownia Książki i Inspiracji powraca… Zelandem

Pracownia Książki i Inspiracji powraca… Zelandem

Po wakacyjnej przerwie powracają spotkania Pracowni Książki i Inspiracji, organizowane w żywieckiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. Najbliższe spotkanie w poniedziałek 24 października o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki w Żywcu, przy ul. Jagiellońskiej 15. Wykład wygłosi Jan Stasica, polonista z żywieckiego „Ekonoma”, współtwórca Pracowni.

Tytuł spotkania to: „Poczucie straty, poczucie krzywdy, żądza odwetu - emocje pustoszące psychikę.”

– Kolejne spotkanie z myślą Vadima Zelanda. Tym razem o tym, dlaczego należy przepracować schematy emocjonalne, które działają w sposób automatyczny.  Kontrola emocji to stała, codzienna praca. Tutaj nie można sobie po prostu powiedzieć: „Od dziś będę trzymał je na wodzy”. One zresztą są potrzebne, bez nich stracilibyśmy część człowieczeństwa. A przecież nie o to chodzi. Emocje są sygnałem, informacją, którą trzeba umieć przeczytać. Jednak właściwe ich odcyfrowanie wymaga dystansu, analizy powstawania i kolorytu – mówi Jan Stasica.

Już sama osoba autora wydaje się być niezwykle intrygująca. Vadim Zeland rozpoczął pisanie serii „Transerfing rzeczywistości” w 2002 roku. O sobie pisze bardzo niewiele, ponieważ nie chce, żeby jego życie prywatne – jak to określa – „przestało być prywatne”. Wiadomo że przed tym, jak zaczął pisać, zajmował się fizyką kwantową i technikami komputerowymi. Jest Rosjaninem, ale w jego żyłach płynie również estońska krew. Ma ponad 40 lat.

Spotkanie rozpocznie się 24 października (poniedziałek) o godz. 1700. Wstęp wolny. Członkowie Pracowni Książki i Inspiracji zapraszają wszystkie chętne osoby do uczestnictwa w swoim projekcie.


Fot. nr 1 - Żywiec miasto zmySŁÓW 2016.09.16-18 - PBW filia Żywiec Fot. nr 2 - Żywiec miasto zmySŁÓW 2016.09.16-18 - PBW filia Żywiec Fot. nr 3 - Żywiec miasto zmySŁÓW 2016.09.16-18 - PBW filia Żywiec
Fot. nr 4 - Żywiec miasto zmySŁÓW 2016.09.16-18 - PBW filia Żywiec Fot. nr 5 - Żywiec miasto zmySŁÓW 2016.09.16-18 - PBW filia Żywiec Fot. nr 6 - Żywiec miasto zmySŁÓW 2016.09.16-18 - PBW filia Żywiec
Fot. nr 7 - Żywiec miasto zmySŁÓW 2016.09.16-18 - PBW filia Żywiec Fot. nr 8 - Żywiec miasto zmySŁÓW 2016.09.16-18 - PBW filia Żywiec Fot. nr 9 - Żywiec miasto zmySŁÓW 2016.09.16-18 - PBW filia Żywiec
Fot. nr 10 - Żywiec miasto zmySŁÓW 2016.09.16-18 - PBW filia Żywiec Fot. nr 11 - Żywiec miasto zmySŁÓW 2016.09.16-18 - PBW filia Żywiec Fot. nr 12 - Żywiec miasto zmySŁÓW 2016.09.16-18 - PBW filia Żywiec

Filia w Żywcu współpomysłodawcą i współorganizatorem festiwalu literackiego „Żywiec miasto zmySŁÓW”

„Żywiec miasto zmysłów” to pierwsza taka impreza w mieście i od razu duży sukces. W ciągu trzech dni (16-18 września) braliśmy udział w szesnastu wydarzeniach. Były to spotkania, rozmowy, wykłady, wywiady, warsztaty, projekcja filmu, debata oksfordzka, czytanie w plenerze, bookcrossing, flash mob i koncert. Przejechali do nas wyjątkowi goście: Irena Koźmińska, Magdalena Tulli, Agata Tuszyńska, Max Bilski, Wojciech Bonowicz, Ireneusz Gielata, Łukasz Orbitowski, Jan Osiecki. Spotkania i wykłady prowadzili również pasjonaci nauki i czytania z Pracowni Książki i Inspiracji oraz Fundacji Miasto Słów.

Działalność i zaangażowanie Filii w kształtowanie kultury w środowisku lokalnym to przede wszystkim promocja czytelnictwa. Festiwal rozpoczęliśmy mocnym akcentem - flash mobem na żywieckim rynku przygotowanym wspólnie z nauczycielami i uczniami z Gimnazjum nr 3 w Żywcu i ZS nr 1 w Łodygowicach w ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy działającej w naszej Filii. [https://www.youtube.com/watch?v=ZrySgdBIlGA]

W akcji bookcrossingu „uwolniliśmy” książki do kawiarni i restauracji na żywieckim rynku. Udostępniliśmy Czytelnię na spotkania i wykłady, odwiedziło nas w tym czasie dużo ludzi, gościliśmy wybitną reportażystką Agatą Tuszyńską. Jan Stasica, współtwórca Pracowni Książki i Inspiracji, wystąpił przed licznie zgromadzoną publicznością i posługując się persyflażem przedstawił 10 powodów… dla których nie warto czytać.

Dzieci, których rodzice chcieli uczestniczyć w wykładzie Ireny Koźmińskiej, zaprosiliśmy do udziału w warsztatach pt.: „Lapbook, czyli książka na kolanach”, prowadzonych przez Agatę Chromik i Kasię Szwed.

Pochwały i gratulacje, które otrzymaliśmy, zobowiązują. Możemy zdradzić, że to dopiero początek poszukiwań i pozostawiania literackich śladów w mieście. Dziękujemy wszystkich, którzy uczestniczyli w festiwalu i wpierali nas słowami i działaniem.


Działalność edukacyjna.

Lekcje biblioteczne oraz warsztaty dla uczniów klas maturalnych:

Dla nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych:

Warsztaty doskonalące dla studentów:


[Archiwum ogłoszeń i aktualności filii w Żywcu]


enlargEducation
Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna
Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich


Wersja: qt3.pl-PHP(txt+old_html)-v_0.2.4.1
2010-07-02