Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
ul. Komorowicka 48
43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 69 51,
33 812 45 77
E-mail:
biblioteka@pbw.bielsko.pl
Wypożyczalnia książek:
wypozyczalnia@pbw.bielsko.pl
Wypożyczalnia zbiorów audiowizualnych:
audiowizualne@pbw.bielsko.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 900-1900
sobota: 900-1400

Zadaj pytanie bibliotekarzowi

facebook polub to
Filie PBW:
Cieszyn
Milówka
Skoczów
Żywiec

Sponsorzy:
befaszczot
Piekarnia Piecuch
EATON


Biuletyn Informacji Publicznej
e-mail autora strony

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
Filia w Żywcu

Adres: ul. Jagiellońska 15
34-300 Żywiec
Tel.\Fax: 33 861 35 64
e-mail: filia_zywiec@pbw.bielsko.pl
Kierownik: mgr Kornelia Gąsiorek

Godziny otwarcia:
poniedziałek: 1000 - 1800
wtorek - piątek: 900 - 1700
sobota: 900 - 1300 (tylko wypożyczalnia)

Prosimy Państwa o wypełnienie ankiety, diagnozującej poziom satysfakcji z usług naszej Biblioteki.

Tutaj znajdziesz materiały edukacyjne filli w Żywcu.

Tutaj znajdziesz galerie filli w Żywcu.


Inauguracyjne spotkanie Klubu Rodzica pod hasłem „O wychowaniu słów kilka...
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Żywcu serdecznie zaprasza na inauguracyjne spotkanie w ramach Klubu Rodzica. W dniu 10 marca br. o godzinie 1600 w Czytelni odbędzie się pierwsza konferencja połączona z dyskusją pod hasłem „O wychowaniu słów kilka...”. W trakcie spotkania będziemy mieli możliwość wysłuchania wykładu Pani psycholog Pauliny Gorczycy, a następnie podejmiemy wspólną dyskusję oraz wymienimy się własnymi spostrzeżeniami i uwagami na temat wychowania. Na spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, nauczycieli, pedagogów, studentów kierunków pedagogicznych oraz przyszłe mamy.
Wszelkie dodatkowe informację można uzyskać pod numerem telefonu 33 861 35 64 u Pani Kornelii Gąsiorek oraz pod numerem 505 897 896 u Pani Anny Stasica.


16 lutego 2015 roku w naszej Czytelni odbył się wykład dr Kamili Dzikiej-Jurek w ramach nowego projektu „Pracownia Książki i Inspiracji”. Tytuł wykładu prelegentka sformułowała jako: „Problem ciężaru. O melancholii na podstawie powieści Magdaleny Tulli”. Wysłuchaliśmy fascynujących historii o depresji, lęku i niepokoju w wielu wymiarach (filozoficznym, antropologicznym, socjologicznym i etc.). Wykład rozpoczął się od wnikliwej analizy dzieła Albrechta Dürera Melencolia I na tle przełomowych procesów kulturowych mających miejsce w pierwszej fazie renesansu. Autorka sformułowała tezę, iż zasadniczą cezurą w historii myśli i percepcji Europejczyków były narodziny indywidualizmu. „Nowy” renesansowy sposób postrzegania rzeczywistości prelegentka znakomicie pokazała na przykładzie figury wagi, która znalazła się „nieprzypadkowo” (jak udawadniała Dzika-Jurek) na obrazie Dürera. Szczególnie interesującym fragmentem wykładu były spostrzeżenia na temat świadomości współczesnych społeczeństw (zwłaszcza Europy Środkowej) jako nadal pozostających pod wpływem melancholijnej i destrukcyjnej „energii II wojny światowej (Zagłady)”. Na przykładzie „ciężkiej” (ważkiej od znaczeń) prozy Magdaleny Tulli Kamila Dzika-Jurek przedstawiła, jak wielką mocą dysponuje ta „energia” i jak przechodzi i nadal „truje” kolejne pokolenia powojenne. Dyskusja (trwająca przeszło półtorej godziny!), która rozpoczęła się zaraz po wykładzie pokazała, jak ogromne znaczenie mają dziś te kwestie dla współczesnego człowieka. Temat melancholii, który przedstawiła prelegentka dotknął tak wielu różnych sfer, że rozmowy uczestników spotkania toczyły się na wielu różnych poziomach (przeszliśmy np. „drogę” od współczesnej depresji aż do kwestii fatalnego poziomu dzisiejszej edukacji publicznej). To był naprawdę inspirujący wieczór! Tymbardziej dziękujemy wszystkim obecnym na spotkaniu i do zobaczenia w marcu na kolejnej edycji Pracowni Książki i Inspiracji!


Działalność edukacyjna.

Lekcje biblioteczne oraz warsztaty dla uczniów klas maturalnych:

Dla nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych:

Warsztaty doskonalące dla studentów:


[Archiwum ogłoszeń i aktualności filii w Żywcu]


enlargEducation
Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna
Biblioteka Depozytowa Wspólnot Europejskich
Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich


Wersja: qt3.pl-PHP(txt+old_html)-v_0.2.4.1
2010-07-02