Ułatwienia dostępu

  

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

Znak Herbowy - Wojewodztwo Sląskie

znak herbowy KOLOR NA BIALE TLO

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

DOTACJA - ROK 2022

nprcz logotyp poziomy rgb

2211 nprcz prezentacja 1

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0) na lata 2021-2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, którego głownym celem jest wzmocnienie czytelnictwa oraz modernizacja bibliotek w Polsce. Jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku - Białej wraz z filiami dzięki udziaławi w progranie otrzymała finanse w wysokości 12.000 zł. na zakup nowości zgodnie z założeniami:

Priorytet 3 – Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych, Kierunek interwencji 3.2. Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

Serdecznie dziękujemy!

 

 

 

Książki zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa:

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DOTACJA - ROK 2017

NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r., Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej Filia w Żywcu przystąpiła we wrześniu 2017 r. do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Program ten dotyczy wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. W ramach Programu w oparciu o dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, biblioteka zakupiła 223 nowości wydawnicze.

Wykazy zakupionych książek poniżej:

 

 Książki zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

1 KSIAZKA 2 KSIAZKA 3 KSIAZKA

4 KSIAZKA

 

 

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek     9:00 - 19:00
sobota 9:00 - 14:00